офіційний сайт
Яке сьогодні свято?
Календарь Украины
Календар
Жовтень 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Кві    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Почесні громадяни Слов’янського району

Конституційний та громадянський обов’язок відомих особистостей, а також патріотична свідомість і національна гідність з активною життєвою позицією – ось основні ризи удостоєних високої відзнаки. Завдяки цілеспрямованій праці та наполегливій турботі почесних громадян Слов’янського району, соціально-економічний розвиток Слов’янщини став більш динамічним та ефективним. Крім цього видатні земляки сприяли збагаченню культурного та духовного надбання, яке в повній мірі стосується вихованню молодого покоління району. А громада Слов’янщини за особливі заслуги у розбудові району та підтримку малої батьківщини відзначила званням –  Почесний громадянин Слов’янського району.

Згідно з положенням, звання „Почесний громадянин Слов’янського району” присвоюється громадянам України за особистий внесок в соціально-економічний, науково-технічний, культурний та громадський розвиток району, що створює позитивний імідж Слов’янщини в межах області та України.

 

Звягільський Юхим Леонідовичзвягильский

Народився 20 лютого 1933 року в м.Донецьку. Закінчив Донецький індустріальний інститут, гірничий факультет та Московський гірничий інститут.

Працював помічником начальника вугільної дільниці, головним інженером , директором шахтоуправління «Куйбишевське» м.Донецька. З 1979 по 1992 рік – директор шахти ім.О.Ф.засядька. З 1998 року – народний депутат України.

1997 році очолювана Ю.Л. Звягільським шахта ім. О.Ф. Засядька стала засновником дочірнього підприємства „Агрофірма „Шахтар”, яка об’єднує 23 філії, з них 10- у Слов’янському районі. Ю.Л. Звягільський має державні нагороди: медаль „За доблесну працю” (1970), орден „Трудового Червоного прапора” (1971), Заслужений шахтар України (1979), орден „Жовтневої революції” (1981), герой соціалістичної праці (1986), Почесний громадянин м. Донецька (1998).

Звання «Почесний громадянин Слов’янського району» присвоєне рішенням районної ради від 19.02.2003 №24/7-130».

 

Пшонка Віктор Павлович

Пшонка Віктор Павлович народився 6 лютого 1954 року в с. Сергіївка Cлов’янськогорайону. Після служби в лавах Радянської армії закінчив
Харківський юридичний інститут. Працював слідчим, згодом помічником прокурора, прокурором м.Краматорська. З 1997 року призначений на посаду першого заступника  прокурора Донецької області. У 1998-2003 роках – прокурор Донецької області. У листопаді 2003 року призначений заступником Генерального прокурора України.

При сприянні Віктора Павловича в селі Сергіївка був збудований Свято-Сергієвський жіночий монастир.

Пшонці В.П. присвоєне почесне звання «Заслужений юрист України». Він нагороджений нагрудними знаками «Почесний працівник прокуратури України», «Державність. Справедливість. Сумлінність», має відзнаки Української Православної Церкви.

Звання «Почесний громадянин Слов’янського району» присвоєне рішенням районної ради від 27.05.2009 №5/26-440».

 

Шевченко Олександр Іванович65546

Шевченко Олександр Іванович, народився 23 серпня 1926 року в сел.Райгородок Слов’янського району. Школу закінчив в с.Прелесне. В 17 років пішов на фронт, форсував Дніпро, визволяв Україні, війну закінчив у Німеччині.

Шевченко О.І – визначний художник, педагог, краєзнавець, протягом всього свого життя займався збиранням етнографічного матеріалу, пам’яток народного мистецтва, архітектури, побуту та фольклору

На базі зібраної ним колекції у 1973 році було відкрито музей Народної творчості в с.Прелесне. Він був його першим директором. У 1970 році заснував художню студію, а з 1975 року – Народну студію «Синій птах».

Звання «Почесний громадянин Слов’янського району» присвоєне рішенням районної ради від 28.09.2005 №4/24-426».

 

 

Хребет Володимир Григорович

Хребет Володимир Григорович, народився 14.08.1948 року в с.Михайлівка Полтавської області. В 1976 році закінчив Донецький державний університет.

На посаді директора по соціальному розвитку ОП „Шахта ім. О.Ф. Засядька” Володимир Григорович Хребет був одним із ініціаторів створення на базі радгоспу „Слов’янський”  підсобного сільськогосподарського підрозділу шахти. А з 1997 року за його участю в районі створено та працює дочірнє підприємство „Агрофірма шахтар ОП „Шахта ім. О.Ф. Засядька” – багатогалузеве аграрне підприємство.

За значні досягнення у аграрній галузі Володимиру Григоровичу присвоєне звання – заслужений працівник сільського господарства України.

За багаторічну працю в вугільній промисловості нагороджений знаком „Шахтарська Слава трьох ступенів”, орденами „Знак пошани”, „За заслуги”, Почесними грамотами Донецької обласної ради.

Звання «Почесний громадянин Слов’янського району» присвоєне рішенням районної ради від 27.08.2008 №5/21-335.

 

45424

Ніколюк Борис Олександрович

Ніколюк Борис Олександрович народився 5 серпня 1920 року . Упродовж 35 років був директором Донрибкомбінату За високі досягнення комбінат був нагороджений орденом Трудового Червоного прапора, чисельними почесними грамотами, бронзовою медаллю ВДНГ.

Під керівництвом Б.Г. Ніколюка підприємство стало провідним рибним господарством в Україні і СРСР, школою передового досвіду світового рівня. Борис Олександрович був нагороджений орденами Вітчизняної війни І та ІІ ступенів, Леніна, Жовтневої революції, Дружби народів, „Знак пошани”, вісімнадцять медалей ВДНГ у тому числі три золотих, велику срібну і шість срібних. А також йому присвоєне звання заслужений працівник промисловості України.

Звання «Почесний громадянин Слов’янського району» присвоєне рішенням районної ради від 06.08.2003 №24/10-201» посмертно.

 

 

Горбачов Володимир МихайловичБезымянный

Горбачов Володимир Михайлович, народився 02 липня 1949 року в селищі Черкаське Слов’янського району. У 1971 році після завершення навчання в Харківському сільськогосподарському інституті ім.В.В. Докучаєва трудову діяльність розпочав агрономом радгоспу „Ясногорівський” (м. Краматорськ). Після служби у Збройних Силах вся трудова та громадська діяльність Володимира Михайловича пройшла в Слов’янському районі.

З 2005 по 2009 рік – голова Слов’янської районної державної адміністрації. 15 років керував сільськогосподарським виробництвам у різних його формах. Далі перший заступник директора АФ „Шахтар” ОП „Шахта ім. О.Ф. Засядька”.

Звання «Почесний громадянин Слов’янського району» присвоєне рішенням районної ради від 01.07.2009 №5/28-460».

 

Ярчук Іван Петрович

Ярчук Іван Петрович народився 1 квітня 1943 року в селі Мар’ївка Тельманівського району Донецької області.

Закінчив Донецький державний медичний інститут ім.М.Горького. Після закінчення був направлений  на роботу в Словянську центральну районну лікарню.

З 1972 по 1981 роки працював лікарем-хірургом хірургічного відділення, з 1981 по 1985 – завідувачем хірургічного відділення. З 1985 по 2013 роки займав посаду головного лікаря КЛПЗ «Слов’янська центральна районна лікарня».

Ярчук І.П. став ініціатором розробки регіональної комплексної медичної програми «Здоров’я населення Слов’янського району».

В 2011 році Ярчуку І.П. був вручений Почесний знак «За заслуги перед Слов’янським районом».

Звання «Почесний громадянин Слов’янського району» присвоєне рішенням районної ради від 20.03.2013 №6/21-388.

 

Жнакін Володимир Володимирович

Жнакін Володимир Володимирович народився  22.09.1941 року в с.Мартинове Ростовської області.

у Слов’янському районі пройшов шлях від головного агронома господарства до голови райвиконкому.

У 1968 році він був призначений головним агрономом колгоспу  ім. ХХІІ з’їзду КПРС, а вже в 1970 році він очолив цей колгосп. В 1977 році його обрали другим секретарем районного комітету комуністичної партії, а згодом у 1979 році В.В. Жнакін працював на посаді голови Слов’янського райвиконкому В 1987 році його призначено директором Слов’янського державного аграрного технікуму.

За роки трудової діяльності Володимира Володимировича був оновлений меморіал бойової слави в с. Долина, відкрито музей історії України в с. Прелесне. Була розчищена і впорядкована Никонорівська каплиця з джерельно-чистою водою.

Поряд з цим із року в рік виконувались сільськогосподарські завдання і виробничі плани. Вдячні слов’янці пишаються здобутками та пам’ятками,  які свого часу організував В.В. Жнакін. Володимир Володимирович є автором  герба і прапора Слов’янського району. Його організаторські дії сприяли модернізації та розширенню матеріально-технічних можливостей навчального закладу і вдосконаленню культурно-виховного та технологічних процесів.

В.В. Жнакін – депутат трьох скликань Донецької обласної ради та дев’яти скликань Слов’янської районної ради. Був нагороджений орденом Трудового Червоного прапора, медалями та відзнаками Міністерства аграрної політики України.

Звання «Почесний громадянин Слов’янського району» присвоєне рішенням районної ради від 18.07.2008 №5/20-318».

 

Пономар Любов Олександрівна

Пономар Любов Олександрівна, народилася 21 квітня 1947 в селищі Тарасівка, Бобринецького району, Кіровоградської області.

Закінчила Слов’янський сільськогосподарський технікум за спеціальністю «бухгалтерський облік» та  Технологічний інститут побутового обслуговування м.Хмельницький за спеціальністю «економіка і організація побутового обслуговування».

З 1972 року працює в Слов’янському районі на посадах старшого економіста райвиконкому, головою районної планової комісії райвиконкому, начальником відділу соціально-економічного розвитку, приватизації і комунальної власності райдержадміністрації, начальником управління економіки райдержадміністрації.

З 2000 року Пономар Л.О. призначено заступником голови райдержадміністрації, в 2002 році обрана заступником голови районної ради.

З 2009 року працює радником голови районної ради.

Пономар Любов Олександрівна 44 роки працює на благо Слов’янського району, депутат багатьох скликань.

За її ініціативою  в районі розроблено та працює багато Програм для покращення економічного і соціального стану району, здійснено значні організаційні та практичні заходи щодо поліпшення життєвого рівня населення району, розвитку демократії та підвищення ролі місцевого самоврядування на селі.,

Звання «Почесний громадянин Слов’янського району» присвоєне рішенням районної ради від 18.04.2012 №6/14-252».

 

Александров Ігор Олександрович

             Генеральний директор місцевої телерадіокомпанії «ТОР» Ігор  Александров був вбитий у липні 2001 року. У своїй програмі «Без ретуші» він викривав корупційні зв’язки правоохоронних та кримінальних структур Донецької області.

           Ім’я Ігоря Александрова викарбувано на Меморіалі журналістів в Музеї новин у Вашингтоні (США).

            У 2016 році він був нагороджений посмертно орденом Свободи “за значний особистий внесок у державне будівництво, соціально-економічний, науково-технічний, культурно-освітній розвиток України, вагомі трудові здобутки та високий професіоналізм”.

          Звання «Почесний громадянин Слов’янського району» присвоєне рішенням районної ради від 02.09.2020  №7/44-826» посмертно.

Пошук
Вітання з Днем народження!

У грудні  свій День народження святкують:

  • СТУКАЛО Едуард Олексійович, колишній Маяківський сільський голова (02.12.1975)
  • ПЕТРУСЕНКО Вікторія ВІкторівна, директор КЗ “Слов’янська районна школа мистецтв” (06.12.1966)
  • РУДЕНСЬКИЙ Андрій Олександрович, депутат Слов’янської районної ради VII скликання (06.12.1964)
  • ПОГОРЄЛОВА Юлія Олександрівна, колишній секретар Маяківської сільської ради (17.12.1981)
  • МОРОККО Лілія Івнівна, колишній Андріївський селищний голова (18.12.1956)
  • КРИВОКОНЬ Олексій Сергійович, колишній секретар Черкаської селищної ради (18.12.1974)
  • БАХМУТ Микола Іванович, колишній Долинський сільський голова (19.12.1956)
  • НОВОСЬОЛ Галина Олександрівна, депутат Слов’янської районної ради VII скликання (23.12.1980)
  • ТИЩЕНКО Володимир Анатолійович, заступник голови райдержадміністрації (25.12.1974)
 • Вітаємо з Днем Народження!  Бажаємо вам миру, любові, успіхів у всіх починаннях, добробуту, здійснення найзаповітніших бажань, здоров’я та наснаги!
Корисні ресурси
На тебе чекають вдома!


Функціонує програма Служби безпеки України "На тебе чекають вдома!"